
Drivetrain
| Transmission | Automatic |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | |
| Gearbox |
Suspension
| Front Suspension | |
| Rear Suspension | |
| Front Travel | in |
| Rear Travel | in |
Brakes
| Front Braking System | |
| Rear Braking System |
Tires
| Wheels | Enforcer II Cast Aluminum wheels. Dunlop® Harley-Davidson Series, bias blackwall tires. |
| Front Tire | |
| Rear Tire |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 29.5" w x 45.1" h |
| Seat Height | 26.6 in (676 mm) |
| Rake / Trail | 26° / 7" |
| Wheelbase | 64 in (1,625 mm) |
| Ground Clearance | 5.7 in (145 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Standard |
| Seating Capacity | 0 |
| Fuel Capacity | 6 gal (22.7 L) |
Weights
| Dry Weight | 802 lbs (363.8 kg) |
Lights & Safety
| Warranty | |
| Lighting | LED headlight |
| Instrumentation | Premium Low Hand-Adjustable Rear Suspension |
What type of fuel does a 2026 HONDA CBR650R E-Clutch use?
A 2026 HONDA CBR650R E-Clutch uses Gasoline.
What engine does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have?
The 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is equipped with a 649cc 4-stroke I4 engine.
What type of engine does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have?
The 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Automatic climate control?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Backup camera?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Heated seats?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Apple CarPlay?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Android Auto?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Bluetooth?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Keyless entry?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Push start?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Push start.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Navigation?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Navigation.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Leather seats?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Wireless phone charging?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Adaptive cruise control?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Wifi hotspot?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Third row seats?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Tow package?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Tow package.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Head up display?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Head up display.
Does the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch have Cooled seats?
No, the 2026 HONDA CBR650R E-Clutch is not equipped with Cooled seats.


