New Arrival
Photos Coming Soon
Drivetrain
| Transmission | 6-Speed |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | Multi-plate with diaphragm spring in oil bath |
| Gearbox | 6-speed |
Suspension
| Front Suspension | Telescopic fork |
| Rear Suspension | Twin shocks |
| Front Travel | 4.9 in (124 mm) |
| Rear Travel | 5.1 in (130 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Optional ABS. 4-piston |
| Rear Braking System | Single disc. Optional ABS. 2-piston |
Tires
| Wheels | Black, Laced Steel |
| Front Tire | MT90-B16 |
| Rear Tire | MU85-B16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 58.6" w x 75.8" h |
| Seat Height | 25.6 in (650 mm) |
| Rake / Trail | 31° / 6" |
| Wheelbase | 64.4 in (1,636 mm) |
| Ground Clearance | 4.5 in (115 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Seating Capacity | 0 |
| Fuel Capacity | 5 gal (18.9 L) |
Weights
| Dry Weight | 679 lbs (308 kg) |
Lights & Safety
| Warranty | 12 Month Limited Warranty |
| Lighting | High beam, neutral, low oil pressure, turn signals, engine diagnostics, security system (optional), 6-speed, low fuel warnings |
| Instrumentation | Tank-mounted electronic speedometer with odometer, time-of-day clock on odometer, dual tripmeter, RPM/gear display, low fuel warning light and countdown feature, low oil pressure indicator light, engine diagnostics readout, LED indicator lights, 6-speed indicator light |
What type of fuel does a 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo use?
A 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo uses Gasoline.
What type of engine does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have?
The 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Automatic climate control?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Backup camera?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Heated seats?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Apple CarPlay?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Android Auto?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Bluetooth?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Keyless entry?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Push start?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Push start.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Navigation?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Leather seats?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Wireless phone charging?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Wifi hotspot?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Third row seats?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Tow package?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Head up display?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo have Cooled seats?
No, the 2026 Kawasaki Mule 4010 Trans4x4 Camo is not equipped with Cooled seats.


